Gala Wolontariatu Caritas Diecezji Ełckiej 2025
W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Wolontariusza w Ełku odbyła się w piątek, 5 grudnia, Gala Wolontariatu Caritas Diecezji Ełckiej 2025 pod hasłem „Młodzi niosą nadzieję”. Uroczystość rozpoczęła się Mszą św. w intencji wolontariuszy i opiekunów. W tym roku nabożeństwo odbyło się w ełckiej katedrze, a przewodniczył mu bp Dariusz Zalewski, biskup pomocniczy Diecezji Ełckiej.
Dalszą część uroczystości w Ełckim Centrum Kultury poprowadzili ks. dr Ryszard Sawicki, wicedyrektor Caritas Diecezji Ełckiej, oraz Marta Rózio z W-MODN w Olsztynie. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych, instytucji współpracujących z Caritas, reprezentanci Kuratorium Oświaty, dyrektorzy i nauczyciele, a przede wszystkim młodzi wolontariusze z ponad trzydziestu szkół i placówek z całej diecezji.
Podczas gali wybrano Szkolne Koło Caritas, które wyróżnia się szerokim wachlarzem form wsparcia i pomocy bliźniemu. Ogłoszono również wyniki konkursu artystycznego „Pomagam nieść nadzieję”, na który zgłoszono 220 prac. Uczniowie rywalizowali w pięciu kategoriach: klas I–III szkół podstawowych, klas IV–VI, klas VII–VIII, szkół ponadpodstawowych oraz uczestników specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych i warsztatów terapii zajęciowej. Jury wyłoniło zwycięzców oraz osoby wyróżnione.
Wśród laureatów znalazła się Izabela Golubiewska z klasy VI b, pod opieką Ewy Auron. Uczennica zajęła 3. miejsce wśród uczniów Diecezji Ełckiej. Tym bardziej jesteśmy zaszczyceni i dumni, że jako jedyna szkoła z Gminy Ełk mogliśmy wspólnie świętować tę wyjątkową chwilę.
Ewa Auron
więcej >>>
https://www.facebook.com/share/p/1CcHs1x3Nv/
https://www.facebook.com/share/p/1a53xkZzCQ/

