Konkurs poetycki "Barwy jesieni"
W październiku 2024 r. uczniowie klas IV-V uczestniczyli w konkursie poetyckim pod hasłem „Barwy jesieni”.
Celem konkursu było zainteresowanie poezją, zabawy słowem, rozwijanie twórczej wyobraźni. Praca nad przygotowaniem wiersza poprzedzona była cyklem lekcji poświęconych twórczości poetyckiej dla dzieci i młodzieży.
Na konkurs wpłynęły 33 prace. Poziom konkursu okazał się bardzo wysoki.
Uczniowie starali się wykorzystać swoją wiedzę na temat budowy wiersza oraz środków poetyckich. W większości stworzyli wiersze klasyczne, stroficzne, z dokładnymi rymami oraz bogate w różne figury stylistyczne.
Komisja w składzie: Beata Sobolewska oraz Bożena Kulik postanowiła nagrodzić następujących uczestników konkursu:
I miejsce -Wiktor Podgórski "Cudowna jesień" kl. 4 b
II miejsce - Hanna Sosnowska "Jesień" kl. 4 a
III miejsce - Zofia Kędzierska "Wiersz o jesieni" kl. 5 a
Ignacy Sztabiński "Jesienne wspomnienie" kl. 5 a
wyróżnienia:
Kornelia Świderska „Barwy jesieni” kl. 5 b
Michał Karwowski "Wiersz o jesieni" kl.4 a
Kacper Krzyżewski "Jesień" kl. 4 a
Dziękujemy za zaangażowanie i zapraszamy do następnych konkursów literackich.
A oto zwycięski utwór:
Wiktor Podgórski „Cudowna jesień”
Przy płocie tuptał jeż.
Kto widział go wieczorem?
Widziała moja siostra.
Myślała, że jest potworem.
A jeżyk ten maleńki,
nowinę dla nas niesie,
że już przyszła do nas
cudowna złota jesień.
Drzewa w słońca blasku
stroje swe zmieniają,
kolorowe listeczki
na siebie zakładają.
A wietrzyk coraz chłodniej
wszystkich nas otula.
Wie dobrze o tym jeżyk,
wie również moja siostra Jula.
Oto laureaci konkursu:
