Zespół Szkolno - Przedszkolny w Nowej Wsi Ełckiej

Wyjazd klas 0 a i 0 b do teatru na przedstawienie ,,Calineczka’’.

Dnia 28. 03. 2025 r. klasy 0 a i 0 b z naszej szkoły udały się do teatru w Ełku, na przedstawienie pt. ,,Calineczka”. 
Baśń Hansa Christiana Andersen została zaadoptowana na wiele różnych form od filmowych produkcji  po spektakle teatralne, co świadczy o tym, że jest uniwersalna i ponadczasowa. Dzieci miały okazję ją obejrzeć w wykonaniu aktorów z  Teatru Lalki i Aktora w Łomży. Realizacja ,, Calineczki’’ w łomżyńskim teatrze jest współczesną inscenizacją, różniącą się od pierwowzoru baśni. Spektakl zabrał widzów w świat przygód i wyobraźni, by pokazać, że nawet najmniejsza istota może być dla kogoś całym światem, a jedyną istotną w życiu miarą jest wielkość serca. Calineczka pojawia się na świecie, bo Marysia bardzo chce mieć małą siostrzyczkę. Dziewczynka jest samotna, siedzi w domu, nudzi się i marzy. Wyobraźnia przenosi ją w krainę przygód, gdzie pojawia się Calineczka, to jej spełnione marzenie o posiadaniu kogoś bliskiego. Maleńka dziewczynka daje przykład, ze dobro i wrażliwość zawsze wracają, a wolność jest cenniejsza niż złoto i bogactwa.

Dzieci oglądały spektakl z dużym zainteresowaniem, a była to głównie zasługa wspaniałej gry aktorów, którzy otrzymali ogromne brawa na zakończenie sztuki.

Galeria zdjęć

Przedstawienie ,,Calineczka’’. 9 Przedstawienie ,,Calineczka’’. 8 Przedstawienie ,,Calineczka’’. 7 Przedstawienie ,,Calineczka’’. 6 Przedstawienie ,,Calineczka’’. 5 Przedstawienie ,,Calineczka’’. 4 Przedstawienie ,,Calineczka’’. 3 Przedstawienie ,,Calineczka’’. 2 Przedstawienie ,,Calineczka’’. 1
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności