Wycieczka klas 0 a i 0 b do Podlaskiej Toskanii
Dnia 17 października 2025 roku klasy 0a i 0b udały się na niezwykłą wycieczkę do Podlaskiej Toskanii . To wyjątkowe miejsce położone w miejscowości Wychodne, niedaleko Suwałk. Choć to zaledwie kilka kilometrów od miasta, można tam poczuć się jak w zupełnie innym zakątku świata, zobaczyć odrobinę egzotyki
Podlaska Toskania to nie tylko gospodarstwo agroturystyczne, ale przede wszystkim magiczna przestrzeń pełna natury, spokoju i niesamowitych spotkań ze zwierzętami z różnych kontynentów. Dzieci miały okazję zobaczyć z bliska m.in. kapibary, alpaki, lamy, surykatki, małpki, muflony, kozy, owce, a nawet wielbłądy i kangury. Wśród mieszkańców zagrody były również zebry, ogromne żółwie oraz wiele gatunków egzotycznych ptaków.
Spacerując alejkami wśród jesiennych barw, dzieci mogły obserwować zwierzęta, karmić niektóre z nich, a także odpocząć w ogrodzie z hamakami i dyniowymi dekoracjami. Dużym zainteresowaniem cieszył się również plac zabaw, który zachęcał do aktywności na świeżym powietrzu.
Wycieczka do Podlaskiej Toskanii była wspaniałą okazją do poznawania przyrody, nauki przez zabawę oraz wspólnego spędzania czasu w pięknym otoczeniu. Dzieci wróciły pełne wrażeń, uśmiechnięte i z głowami pełnymi niezapomnianych wspomnień.
