Zespół Szkolno - Przedszkolny w Nowej Wsi Ełckiej

Warsztaty "Las w słoiku"

Dnia 9 czerwca 2025 r. dzieci z grupy „Motylki” uczestniczyły w wyjątkowej wycieczce do Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku. Celem wizyty były warsztaty pt. „Las w słoiku”, podczas których dzieci miały okazję samodzielnie stworzyć własne, miniaturowe ekosystemy zamknięte w szklanych naczyniach.

Podczas zajęć przedszkolaki poznały warstwową budowę lasu, dowiedziały się, jak ważne są rośliny w przyrodzie oraz jak dbać o środowisko naturalne. W części praktycznej każde dziecko miało okazję zasadzić rośliny w słoiku, tworząc mały, samowystarczalny ogródek. Praca własnymi rękami sprawiła dzieciom wiele radości i satysfakcji.

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności