Czytamy z sercem
W tym roku nasza szkoła wzięła udział w III edycji Ogólnopolskiej Akcji Czytelniczej „Czytamy z Sercem”, celem akcji jest promocja czytelnictwa oraz poszerzanie wiedzy wśród dzieci i młodzieży na temat serca. Dzieci poznają budowę tego organu oraz jego funkcjonowanie, dowiadują się też o zdrowym trybie życia jako jednej z form przeciwdziałania chorobom układu sercowo-naczyniowego.
W naszej szkole uczniowie klas VIII zorganizowali wydarzenie podczas którego została pokazana prezentacja ,,Serce nie tylko do kochania” przygotowaną przez Fundację Serce Dziecka. Następnie uczniowie klas VI-VII mogli sprawdzić swoją wiedzę podczas Quizu z sercem. Podczas wydarzenia zostały też odczytane fragmenty książek dla młodzieży, myślą przewodnią było serce i miłość. Uczniowie z dużym zaangażowanie i uwagą uczestniczyli w akcji, wierzymy że troska o nasze serca będzie towarzyszyć nam każdego dnia.
