Powitanie wiosny
20 marca 2026 r. w naszej szkole było kolorowo i wiosennie. W tym dniu obchodziliśmy Pierwszy dzień wiosny.
Zerówki zorganizowały pomysłowy pokaz mody wiosennej i spędzały czas w ogrodzie szkolnym ciesząc się wiosenną pogodą.
Klasy 1-3 spotkały się na korytarzu szkolnym rozpoczynając dzień radosnymi piosenkami o wiośnie. Uczennica klasy 1 b wyrecytowała wiosenny wiersz. Następnie w klasach wykonywały prace plastyczne "Wiosenne drzewo" . Prace można oglądać na wystawie. Są naprawdę wspaniałe.
W klasach 4-6 w ramach przygotowań do powitania wiosny, 10 i 17 marca, odbyły się warsztaty plastyczne skierowane do uczniów klas 4 b i 6 a, które poprowadziła pani A. Choroś.
Podczas zajęć uczniowie przygotowywali plakaty pt. „Witaminowe i sportowe ABC”, dotyczące zdrowego odżywiania, oraz wykonywali prace malarskie przedstawiające martwą naturę inspirowaną owocami. Wystawa prac została zaprezentowana na korytarzu szkolnym.
20 marca uczniowie przyszli do szkoły w kolorowych, wiosennych strojach. Każda klasa, pod okiem nauczycieli, przygotowywała plakat dotyczący wcześniej wylosowanej witaminy - jej występowania, skutków niedoboru oraz wpływu na organizm człowieka.
Uczniowie pracowali również w grupach, rozwiązując zadania matematyczne związane ze zdrowym odżywianiem i aktywnością fizyczną. Po wykonaniu zadań wspólnie ustalali poprawne odpowiedzi, rozwijając przy tym umiejętność współpracy, podejmowania decyzji oraz argumentowania swoich opinii.
Ostatnim punktem programu były zawody sportowe, które wzbudziły wśród uczniów wiele emocji i entuzjazmu.
Wyniki rywalizacji przedstawiają się następująco:
Kategoria klas 4-5
I miejsce IV b
II miejsce IV a
III miejsce V a
IV miejsce V b
Kategoria klas 6-7
I miejsce VII b
II miejsce VI a
III miejsce VII a
IV miejsce VI b
Dzień Wiosny upłynął w radosnej atmosferze i był doskonałą okazją do nauki poprzez zabawę oraz integracji uczniów.
W przygotowanie wydarzenia zaangażowali się nauczyciele wychowania fizycznego - pan J. Szumski, pan K. Suchocki oraz pan T. Frylich, którzy opracowali atrakcyjne konkurencje sportowe. Pani E. Auron zaprojektowała dyplomy, natomiast pani A. Choroś przygotowała zadania do konkurencji matematycznych.
Nad organizacją całego wydarzenia oraz przygotowaniem części dotyczącej wpływu witamin na organizm człowieka czuwała pani Bożena Składanek.
